ماسه مجرای EBT یکی از انواع رایج ماسه‌های مورد استفاده در مجرای تخلیه کوره قوس‌الکتریکی است که به دلیل داشتن ویژگی‌هایی همچون، خاصیت دیرگدازی بالا، هدایت حرارتی مناسب، مقاومت بالا در برابر شوک حرارتی و عدم ترشوندگی مناسب توسط مذاب فولاد، بعنوان مناسب‌ترین گزینه برای استفاده در مجرای تخلیه کوره قوس‌الکتریکی شناخته می‌شود. ماسه مجرایEBT با تشکیل یک لایه زینتری مناسب با گذشت زمان و در دمای بالا، مانع از نفوذ و انجماد مذاب بین ذرات ماسه شده و نقش مهمی در افزایش ضریب ایمنی صفحات دریچه کشویی ایفا می‌کند. همچنین خاصیت عدم ترشوندگی ماسه EBT رابطه مستقیمی با کاهش میزان نفوذپذیری مذاب به درون محفظه و به دنبال آن افزایش میزان خودگشودگی در زمان باز شدن دریچه کشویی دارد.

از جمله پارامترهای مهم در انتخاب ماسه مجرا می‌توان به مواردی از جمله حفظ خاصیت دیرگدازی در دمای بالا (حدود 1700 درجه سانتیگراد)، میزان ترشوندگی توسط مذاب، میزان خودگشودگی، اندازه دانه و توزیع اندازه دانه، شکل دانه‌ها و … اشاره کرد. هدف از طراحی و مهندسی ماسه مجرای کوره قوس الکتریکی، دستیابی به حداکثر میزان خودگشودگی پس از باز شدن دریچه تخلیه است. عدم خودگشودگی مناسب مجرای تخلیه علاوه بر اختلال در فرآیند تخلیه مذاب، منجر به نیاز به استفاده از دمش اکسیژن شده که می تواند باعث اثرات نامطلوبی بر دریچه کشویی و دیرگدازهای به کار برده شده در محفظه شده و در نهایت منجر به تولید فولاد با کیفیت پایین شود.

شرکت کیمیا کاران عتیق از تولید‌کنندگان ماسه مجرای EBT با کیفیت بالا و در اندازه دانه مطابق با سفارش مشتری در ایران می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش، با کارشناسان فروش شرکت در تماس باشید.